Naše služby
Rychlé vyřízení
Rychlé vyřízení
Odesíláme objednávky do 12h každý všední den.
Možnost nákupu na splátky
Možnost nákupu na splátky
Jednoduchý, bezpečný a rychlý nákup přes Cofidis.cz
Online poradenství zdarma
Online poradenství zdarma
Zeptejte se našich specialistů na zdravý spánek na infolince nebo na prodejně.
Dárek k nákupu
Dárek k nákupu
Polštář jako dárek k vybrané matraci

Jak vybrat správnou matraci pro vaše bolavá záda: Praktické rady a tipy

Jak vybrat správnou matraci pro vaše bolavá záda: Praktické rady a tipy

Jak vybrat správnou matraci pro vaše bolavá záda: Praktické rady a tipy

Bolesti zad mohou zásadně ovlivnit kvalitu vašeho života. A jedním z faktorů, který může hrát klíčovou roli při zmírnění nebo dokonce prevenci těchto bolestí, je volba správné matrace. V tomto článku se podíváme na důležité faktory, které byste měli zvážit při výběru matrace pro vaše bolavá záda.

1. Typ matrace

Existuje několik různých typů matrací, které mohou být pro vaše bolesti zad vhodné:

  • Pěnové matrace: Tyto matrace poskytují vynikající podporu těla a přizpůsobí se vašim konturám. Pěnové matrace mohou být ideální pro osoby s bolestmi zad, protože dokážou zmírnit tlak na páteři.

  • Pružinové matrace: Tato klasická volba nabízí dobrou podporu a odvětrávání, což může být pro některé lidi s bolestmi zad výhodné.

  • Latexové matrace: Latexové matrace jsou známé svou schopností přizpůsobit se tvaru těla a zároveň poskytnout dostatečnou podporu páteři.

2. Tuhost matrace

Správná tuhost matrace může hrát klíčovou roli při zmírnění bolestí zad. Obecně platí:

  • Měkká matrace: Měkká matrace může být vhodná pro osoby, které spí na boku, protože pomáhá uvolnit tlak na ramena a boky.

  • Středně tvrdá matrace: Tento typ matrace je často univerzální volbou, která poskytuje vyváženou podporu pro různé spáče.

  • Tvrdá matrace: Tvrdá matrace může být ideální pro osoby, které spí na zádech, protože udržuje páteř ve správné poloze.

3. Individuální preference a zkouška matrace

Každý má individuální preference ohledně pohodlí a podpory matrace. Doporučuje se, abyste před nákupem matrace vyzkoušeli několik různých typů a tuhostí. Mnoho prodejců nabízí zkoušku matrace po omezenou dobu, což vám umožní zjistit, která matrace je pro vás nejvhodnější.

4. Speciální vlastnosti matrace

Existuje několik speciálních vlastností matrace, které mohou být pro osoby s bolestmi zad výhodné:

  • Paměťová pěna: Matrace s paměťovou pěnou se přizpůsobí tvaru těla a pomáhají uvolnit tlak na klouby a páteř. 

  • Gelové vrstvy: Gelové vrstvy v matracích mohou poskytnout uklidňující efekt a regulovat teplotu při spaní.

5. Konzultace s odborníkem

Pokud máte vážné problémy s bolestmi zad, může být vhodné konzultovat se zdravotním odborníkem, jako je ortoped nebo fyzioterapeut. Tito odborníci vám mohou doporučit vhodný typ matrace, který by mohl nejlépe pomoci zmírnit vaše bolesti.

Závěr

Výběr správné matrace pro vaše bolavá záda může mít významný vliv na vaši pohodu a kvalitu spánku. Zvažte různé typy matrací, tuhost, individuální preference a neváhejte se poradit s odborníkem. Investice do kvalitní matrace může být klíčovým krokem k úlevě od bolestí zad a lepšímu životu.

Naději, že vám tento článek pomohl lépe porozumět tomu, jak vybrat matraci pro vaše bolesti zad. Buďte si jisti, že s odpovídající péčí a výběrem matrace, která vám vyhovuje, můžete dosáhnout lepšího spánku a pohody.

    Zanechat odpověď